pwr
15 بهمن 1401 - 17:07

باید حق شیعه بودن را رعایت کنیم

قم- مرجع تقلید شیعیان گفت: باید حق شیعه بودن را رعایت و تلاش کنیم شیعه عملی باشیم نه شیعه لفظی و ظاهری و باید خدا را شکر کنیم که شیعه و پیرو این مکتب هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله ناصر مکارم شیرازی ظهر شنبه در مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه قم با تبریک میلاد با سعادت امیرالمومنین علی علیه السلام اظهار داشت: باید حق شیعه بودن را رعایت و تلاش کنیم شیعه عملی باشیم نه شیعه لفظی و ظاهری و باید خدا را شکر کنیم که شیعه و پیرو این مکتب هستیم.

وی در خصوص عظمت شخصیت امام علی (ع) فرمود: ضربه‌ای که امیرالمومنین (ع) در جنگ خندق زد موجب شد اسلام پا برجا بماند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: امیرالمومنین علی علیه السلام کسی بود که در بستر پیامبر اسلام خوابید و جان خود را برای نجات رسول الله به خطر انداخت.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: در جنگ احد نیز یک تنه در برابر دشمنان اسلام ایستاده و از جان پیامبر اسلام محافظت کرد.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه امروز جمعی از طلاب مفتخر به پوشیدن لباس روحانیت شدند خطاب به آنان اظهار داشت: قبل از پوشیدن این لباس مسئولیت‌هایی داشته اید، اما با پوشیدن لباس روحانیت مسئولیت‌های شما چند برابر شده و مردم به این لباس به عنوان لباس سربازان امام زمان (عج) می‌بینند و به همین دلیل مسئولیت چندین برابر سنگین‌تر می‌شود.

وی افزود: مردم به اعمال طلاب و روحانیون نگاه می‌کنند و به همین دلیل رفتار شما با خانواده، فامیل، همسایگان و دوستان با روش بهتری باید باشد و نسبت به گذشته نیز متفاوت باشد.

این مرجع تقلید بیان داشت: از خداوند بخواهید که شما را در این مسیر موفق بدارد و ما هم برای توفیقات شما در این راه دعا می‌کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1018720