pwr
15 بهمن 1401 - 16:45

ضرورت ورود نام شهدای خراسان جنوبی در کتب درسی

نماینده مردم شهرستان‌های قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی خواستار انتشار نام شهدای خراسان جنوبی در کتب درسی کشور شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سلمان اسحاقی، نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی امروز در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خراسان جنوبی اظهار داشت: در کتب درسی به ورود نام ایثارگران و شهدای هر استان و منطقه توجه ویژه شود تا فرزندان ما در مورد شهدای بومی خود اطلاعات جامعی داشته باشند.

وی افزود: بیش از ورود نام شهدا به کتب درسی باید در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های خراسان جنوبی در مجلس تصریح کرد:در بودجه سال 1402 توجه ویژه‌ای به حوزه و بهداشت و درمان جامعه ایثارگری شده‌ و امیدواریم خراسان جنوبی هم ذینفع باشد و به ایثارگران استان توجه ویژه‌ای شود.

اسحاقی وجود مزار شهدا در هر منطقه و روستا را یک ارزش معنوی دانست و اضافه کرد: باید در بازسازی و بهسازی گلزار شهدای استان بیش از گذشته توجه و ورود شود.
وی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی جامعه ایثارگری زیادی داریم، اظهار داشت: حق ایثارگری خانواده شاهد و ایثار مغفول مانده که البته برخی مشکلات به موانع قانونی برمی‌گردد که باید پیگیری شود.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساخت مجتمع رفاهی ایثارگران، گفت: علاوه بر اعتبارات استانی و ملی، از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران هم مبلغ اعتباری به این طرح اختصاص داده شود تا روند اجرای آن سرعت گیرد.

حسین خسروی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی هم گفت: شهادت و شهادت طلبی فرهنگ است و همه مردم و مسئولان در این زمینه وظیفه دارند.

وی افزود: مقابله با آسیب‌هایی که امروز از سوی استعمار جهانی متوجه جامعه اسلامی شده جز با تقویت این فرهنگ ممکن نیست و در این راستا باید یاد شهدا را زنده نگه داریم.

خسروی خاطرنشان کرد: این یک واقعیت است که همه مدیون خون شهدا هستیم؛ شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای جبهه مقاومت، شهدای سلامت و شهدای مدافع امنیت و دیگر شهدا که به ما درس مقاومت و ایثار دادند.

پایان پیام/69014

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018696